הפרעות קשב וריכוז

טיפול בהפרעת קשב ADHD נוער ומבוגרים

כל ילד היה שמח לקבל את מדבקת הסמיילי הידועה, וכל מבוגר היה מעדיף לסיים פרויקט ולקבל שבחים על איכותו. אצל כולנו קיים דחף טבעי להצליח וצורך אמיתי בהכרה.

להצלחה, כידוע, אויבים רבים. חלקם אינם בשליטתנו ואין לנו יכולת להשפיע עליהם או לשנותם, אולם

לא כך הדבר כשמדובר בהפרעת קשב. הפרעת קשב שאינה מטופלת הינה אחד האויבים הגדולים של ההצלחה.

הפרעת הקשב הינה תורשתית ולרוב היא איננה נעלמת עם השנים. אם סבלת מתסמיניה בילדותך סביר שתפריע גם בבגרותך. תסמיני ה ADHD אצל בני הנוער יבלטו יותר באימפולסביות, היפר אקטביות ולעיתים אף קושי ביצירת קשרים חברתיים. בבגרותינו ניתן למצוא קושי בהתארגנות כמו צ׳ק שאבד, פגישה שמוחמצת, חתימה שנשכחה, נדידת מחשבות במהלך פגישה וכדומה.

אצל מרבית מהסובלים מ ADHD הבעיה אינה רק הפרעת הקשב, בנוסף לסימפטומים ״הקלאסיים״  לרוב מתווספת נטייה לדאגות בלי צורך ובלי סוף, חרדות עצומות (בעיקר לקראת משהו חדש שאינו מוכר), תחושת תת השגיות (למרות היכולות המוכיחות אחרת), דחיינות כרונית וחוסר התמדה, חיפוש תדיר אחר גירויים, סף תסכול נמוך ועוד. בתהליך האימון נבין מהי הפרעת קשב וכיצד היא באה לידי ביטוי בחיי היום יום, אתן כלים פרקטיים ומעשיים לשליטה וויסות ותסמיני ההפרעה, ודרכים לתיעול אנרגיות, מינון ״יצירתיות״ והימנעות מהיסח הדעת.

 

אימון הפרעת קשב בעזרת כלי הביופידבק תוך שילוב כלי ה NLP יביאו לחיים מאורגנים יותר, לכישורים חברתיים טובים יותר ולחיים במודעות עצמית מלאה, ללא פחדים וללא חרדות.

Created by Meetoog

Designed by Rotem Ritov

 כל הזכויות באתר lizshemesh שמורות לליז שמש. אין לצלם, להעתיק או לשכפל ללא אישור מפורש לכך.

  • Black LinkedIn Icon
  • Black Instagram Icon
  • Facebook