אז למה לי מיגרנה עכשיו?!

מיגרנה היא מצב נוירולוגי המתבטא בכאב ראש בעוצמה גבוהה אליו מתווספים לרוב תסמינים נוספים כמו בחילות, הקאות רגישות לאור ועוד. בדרך כלל מורגש כאב חד בצד אחד של הראש והוא עלול להימשך בין 4 ל 72 שעות פרק זמן אשר משבש, ולעיתים אף מנטרל לחלוטין את האדם מכל עיסוקיו, ומאלץ אותו ״להתחבא״ בחדר שקט, חשוך מבלי לדבר עם אף אחד.

לאנשים הסובלים ממיגרנה מערכת עצבים רגישה מאוד לשינויים שמגיבה בצורה קיצונית. שינויים סביבתיים במידת אור, רעש, ריחות חזקים, שינויים הורמונליים, תזונה, שעות שינה ועוד, הינם טריגרים העלולים לגרור תגובה משמעותית של מערכת העצבים, ומכאן להתפתחות של התקף מיגרנה. במצב של מיגרנה כל שרשרת התהליכים במוח ובגוף משתה, הפעילות העצבית מתגברת, רמת הורמוני הסטרס עולה והפעילות החשמלית במוח משתנה.


דרכי הטיפול הקונבנציונליים לטיפול במיגרנה הם בעיקר הימנעות מטריגרים אינדיבידואלים וטיפול תרופתי שלא תמיד עוזר ולא לכל אחד. בעשור האחרון התווספו תחומים נוספים מענף הרפואה המשלימה שבעזרתם ניתן למנוע ואף להפחית את התקפי המיגרנה וכאבי הראש. כמו לדוגמא ביופידבק אשר הוכח כאחד המוצלחים.

מערכת הביופידבק מאפשרת לזהות ולהציג מדדים ותפקודי גוף פנימיים כמו לחץ דם, קצב לב, חום גוף, מתח שרירים, זרימת דם ועוד, בהתאם לנתונים המתקבלים מהמערכת, ניתן להתאים טכניקות טיפול, אשר בעזרתן מאמנים את מערכת העצבים כך שעוצמת התגובה שלה לשינויים תקטן, תגובת הלחץ תרד והחלק במערכת העצבים האחראי על יכולת הגוף להירגע באופן טבעי יתחזק.

שיטת הביופידבק נבדקה במאות מחקרים מדעיים ונמצאה כאחד הטיפולים הלא תרופתיים היעילים ביותר למניעה והפחתה של מיגרנות ושל כאבי ראש של מתח מסוג Tension Headache


ביופידבק הינה שיטה יעילה אפקטיבי וקצר מועד כאשר השיפור נראה בפרק זמן קצר יחסית הנע לרוב בין חודשיים לשלושה, כלומר בין 7-10 מפגשים שבועיים.


מתלבטים, מהססים ורוצים להתייעץ? אני כאן. התקשרו. שיחת הייעוץ אינה כרוכה בהתחייבות או תשלום כלשהו.

32 צפיות

Created by Meetoog

Designed by Rotem Ritov

 כל הזכויות באתר lizshemesh שמורות לליז שמש. אין לצלם, להעתיק או לשכפל ללא אישור מפורש לכך.

  • Black LinkedIn Icon
  • Black Instagram Icon
  • Facebook